O mnie

Cześć! Nazywam się Zuzanna i na tym blogu pokazuję, jak w dzisiejszych czasach można zdrowo żyć oraz dbać o swoją urodę.


Z wykształcenia jestem biologiem, obecnie pracuję w laboratorium. W skrócie – przeprowadzam badania toksykologiczne żywności. Moja praca codziennie przypomina mi o tym, że na każdym kroku stykamy się ze szkodliwymi czynnikami. Na szczęście, mamy też pewien wpływ na to, czy wprowadzimy je do swojego organizmu, czy też będziemy je ograniczać.


Jako mama alergika, szczególną uwagę przykładam do tego, co jemy. Właściwie ciężko dziś dostać zdrowe jedzenie. Większość produktów żywnościowych zawiera dużo chemii, a zagłębiając się w temat, można dostać prawdziwej paranoi! My musieliśmy wykluczyć z naszego jadłospisu gluten oraz laktozę, gdyż syn jest na to uczulony. Często spotykam się z reakcją otoczenia: to co wy właściwie jecie. Tymczasem poza mącznymi produktami i nabiałem istnieje ogromny wybór produktów i nie trzeba się specjalnie głowić! Na blogu zamieszczę zdrowe przepisy, których używam, powiem też, jakich warto unikać, by cieszyć się zdrowiem.


Chęć prowadzenia zdrowszego trybu życia skłoniła nas do wyprowadzenia się z dużego miasta na pobliską wieś. Tutaj, w otoczeniu natury, prowadzimy spokojniejsze niż w stolicy życie. Dużym plusem tej zmiany jest posiadanie teraz własnego ogródka, w którym hodujemy rośliny i zioła na nasze potrzeby.


Staram się również, by kosmetyki, których używamy, nie zawierały szkodliwej chemii. Nie zrezygnujemy przecież zupełnie z ich stosowania, ale patrzymy na skład. Moja codzienna pielęgnacja jest raczej ograniczona, w mojej kosmetyczce znajdziecie tylko krem na zmarszczki, tusz do rzęs i puder. Inne kosmetyki stosuję oszczędnie i raczej tylko odświętnie. Stawiam na jakość produktów, a nie na ilość. W swojej pielęgnacji wykorzystuję też produkty ze swojej kuchni. Na blogu nie zabraknie sekretów, jak dbam o swoją urodę i zachowanie młodego wyglądu.


Tak samo używane przez nas środki czystości wybieramy tak, by nie wprowadzać w nasze życie niebezpiecznych związków chemicznych. Podpowiem wam, jak można samemu zrobić naturalne środki czystości lub polecę odpowiednie produkty, takie jakich sama kupuję, gdy chcę zaoszczędzić czas.

Mam nadzieję, że blog mój okaże się dla was przydatny i znajdziecie na nim coś pożytecznego dla siebie.