Jak radzić sobie z głębokimi zmarszczkami?

Co zrobić, gdy nasze zmarszczki przestają być już ledwie widocznymi zarysowaniami? Czy pojawienie się pierwszych głębokich zmarszczek oznacza, że procesowi starzenia się skóry nie można się już przeciwstawić? Skąd w ogóle biorą się zmarszczki, które możemy określić mianem głębokich? Ku zadowoleniu tysięcy kobiet na całym świecie, kosmetologia i medycyna znają już odpowiedź na każde z tych pytań.

Kiedy możemy mówić o głębokich zmarszczkach?

Co do zasady, zmarszczki pojawiające się na naszej twarzy możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią zmarszczki powierzchniowe, drugą zaś – głębokie. W przypadku tych ostatnich mamy do czynienia ze zmarszczkami „dojrzałymi”, a więc takimi, których głębokość jest większa niż pół centymetra. Pojawiają się one zarówno na czole, jak i wokół ust, a ponieważ zajmują coraz większą powierzchnię, walka z nimi jest znacznie trudniejsza niż ta, jaką toczymy ze zmarszczkami powierzchniowymi.

Skąd się biorą głębokie zmarszczki?

Sam proces starzenia się kobiecej skóry zaczyna się już po ukończeniu 25 roku życia, a jednym z procesów, które za niego odpowiadają jest systematyczne ograniczanie tempa, w jakim w tkankach produkowany jest kolagen. Niestety, nie tylko on przyczynia się do tego, że zmarszczki stają się coraz głębsze. Poszukując winowajców należy wspomnieć również o wolnych rodnikach z łatwością niszczących komórki naszego ciała. Walka z procesem starzenia się skóry, musi więc odbywać się dwutorowo. Z jednej strony, należy skłaniać fibroblasty do produkowania kolagenu w interesującej nas ilości, z drugiej zaś – konieczne jest ograniczenie szkodliwego oddziaływania na nasz naskórek wolnych rodników. Zobacz, jak uzupełnić braki kolagenu.

Jak walczyć z głębokimi zmarszczkami – odpowiednia pielęgnacja twarzy

Bez względu na to, czy obserwujemy właśnie pierwsze oznaki starzenia się skóry, czy też mamy do czynienia z procesem zaawansowanym, musimy mieć świadomość tego, że pierwszym krokiem na drodze do sukcesu niezmiennie pozostaje pielęgnacja skóry. Składa się na nią nie tylko stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych o odpowiednim składzie (np. Richevon), ale i codzienny demakijaż i oczyszczanie twarzy. Nie można też zapominać o tym, że walka z głębokimi zmarszczkami powinna być prowadzona bez względu na porę dnia, co wymaga stosowania dwóch rodzajów kremów.

Zdrowy tryb życia, a walka z głębokimi zmarszczkami

Trzydziesty rok życia to ostatni moment na zastanowienie się nad tym, czy traktujemy organizm w taki sposób, na jaki zasługuje. Walka z coraz głębszymi zmarszczkami zakłada więc rezygnację z palenia papierosów, długiego przebywania na słońcu oraz częstego korzystania z dobrodziejstw solarium. Warto pamiętać też o roli, jaką w procesie dbania o skórę twarzy odgrywa nasza dieta, jeśli więc obawiamy się, że jest ona źle zbilansowana, dobrym pomysłem okazuje się zwrócenie się z prośbą o wsparcie do dietetyka.

Mezoterapia bezigłowa – walka ze zmarszczkami w gabinecie kosmetycznym

Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Jeśli stosowane przez nas preparaty przeciwzmarszczkowe nie spełniają pokładanych w nich nadziei, ciekawą alternatywą dla nich mogą okazać się zabiegi przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym. W walce z głębokimi zmarszczkami szczególnie dobrze sprawdza się mezoterapia bezigłowa – bezbolesna metoda pozwalająca na wprowadzanie do skóry substancji czynnych z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych oraz pola elektrycznego. Efekty zabiegu są uzależnione przede wszystkim od tego, jakie substancje wprowadzono do skóry, najczęściej mamy jednak do czynienia z połączeniem witaminy A, C oraz E, kwasu hialuronowego oraz kofeiny, która sprawia, że limfa szybciej odpływa z tkanek.