Jak zlikwidować lwią zmarszczkę botoksem?

Chociaż zmarszczki to naturalny objaw starzenia się organizmu i w pewnym momencie życia pojawiają się u każdego, to jednak większość osób źle znosi ich widok na swojej twarzy. Szczególnie uciążliwe są dla kobiet, którym w wyjątkowym stopniu zależy na zachowaniu atrakcyjnego wyglądu. Jednym z najpowszechniej występujących typów zmarszczek są te mimiczne, w tym tzw. lwia zmarszczka. Pojawia się ona nawet w młodym wieku, jako efekt częstego marszczenia czoła. Z tego względu najczęściej widać ją u osób często zmartwionych lub zdenerwowanych. Lwia bruzda znajduje się w dolnej części czoła, nad nosem, pomiędzy brwiami. Poza tym, że odbiera naturalny urok, to zmienia wyraz twarzy, dodając jej ostrości. W rezultacie, wygląda się ponuro i mniej sympatycznie.

Nie da się ukryć, że bruzdy na twarzy nigdy nie wyglądają estetycznie. Z tego właśnie powodu wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak zlikwidować lwią zmarszczkę. Jako że zmarszczki mimiczne wynikają ze skurczów mięśni twarzy, najłatwiej jest je niwelować poprzez osłabianie działania tychże mięśni. W przypadku lwiej zmarszczki chodzi o położony u nasady nosa mięsień corrugator supercilii. Do najskuteczniejszych metod hamowania jego działania należą zastrzyki z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A. Do zawierających ją substancji, które powszechnie stosuje się w tego typu zabiegach, należą m.in. Botox, Bocouture czy Azzalur.

Jak najlepiej zlikwidować lwią zmarszczkę?

Jeszcze lepsze efekty uzyska się, łącząc botoks z kwasem hialuronowym. Tego rodzaju kompleksowe działanie nie tylko ogranicza skurcz mięśnia, ale też rewelacyjnie wygładza dotychczasowe bruzdy. W rezultacie twarz staje się tak gładka, jak przed wystąpieniem pierwszych zmarszczek. Odświeża to twarz, dodaje rysom łagodności i sprawia, że nabiera się przyjaźniejszego charakteru.

Zabieg ostrzykiwania lwiej zmarszczki botoksem polega na blokowaniu płytki motorycznej, wskutek czego mięsień nie napina się mimowolnie, a jego ogólne działanie jest osłabione. Botulina hamuje przekazywanie impulsów nerwowych, w pewien sposób paraliżując mięsień. To natomiast powoduje wygładzenie się skóry, która go pokrywa. Dla uzyskania optymalnego i odpowiednio trwałego efektu, zabieg należy powtarzać. Zależnie od głębokości zmarszczek i ogólnego stanu skóry pacjentki, ponowne zastrzyki z botoksem wykonuje się średnio co 6-8 miesięcy.

Zastrzyki z toksyny botulinowej są zabiegiem bezinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym. Wbijana igła powoduje jedynie lekki dyskomfort. Wykonuje się je w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów i w bezpiecznych, sterylnych warunkach. Wstrzykiwanie botoksu nie wymaga przygotowań pacjentki ani szczególnej rekonwalescencji. Niemniej jednak, po zabiegu warto unikać ekspozycji twarzy na promienie UV i ograniczyć kosmetyki do tych zaleconych przez osobę przeprowadzającą zabieg. Poza tym dobrze jest unikać spożywania alkoholu w ciągu pierwszej doby po zabiegu oraz długotrwałego schylania głowy.

Aby rezultaty osiągnięte, dzięki zastrzykom z botoksu utrzymywały się przez dłuższy czas, warto zarówno przed, jak i po zabiegu wykonywać proste ćwiczenia mięśni twarzy, które pomogą zachować mięśnie mimiczne w odpowiednim stanie. Bez problemu można znaleźć je w sieci.