Likwidacja zmarszczek mimicznych – jak wybrać sposób na zmarszczki?

Zmarszczki mimiczne może nie stanowią czegoś strasznego, bo w końcu pojawiają się jako konsekwencja tego, że się uśmiechamy. Jednak założę się, że większość z was podobnie jak ja wcale nie potrzebuje tych nieestetycznych linii na skórze, które kojarzą mi się z upływającym czasem, pomimo iż doskonale zdaje sobie sprawę, że nie taka jest przyczyna ich powstania. Moja niechęć do nich sprawiła, że zaczęłam szukać sposobów na ich całkowite usunięcie. Jednak likwidacja zmarszczek mimicznych okazała się wcale nie być taka prosta.

Domowe metody

Jest wiele domowych sposobów pozwalających na spłycenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych. Jednak ich działanie ogranicza się niemal całkowicie do tych płytkich. W przypadku gdy naszą bolączkę stanowią głębokie zmiany na skórze to takie rozwiązania mogą stanowić jedynie wsparcie pielęgnacyjne do bardziej intensywnych działaniach.

Jeśli jednak Twoje zmarszczki mimiczne są płytkie to polecam dobrać odpowiedni krem, codziennie wykonywać masaże twarzy oraz ćwiczyć mięśnie w jej obrębie. Dodatkowo zadbaj o zmianę swoich nawyków na zdrowsze i z pewnością zaczniesz wyglądać lepiej i tak też się poczujesz w stosunkowo krótkim czasie.

Likwidacja zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zdaniem wielu specjalistów jak i pacjentek stanowi dobre rozwiązanie w walce z różnymi rodzajami zmarszczek. Jest naturalnym składnikiem naszej skóry, którego ubywa nam wraz z wiekiem. Jego zastosowanie na zmarszczki mimiczne przynosi wymierne rezultaty. Zabieg jest bezbolesny bo wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a wkłucia dokonywane są cieniutkimi igłami. Rezultaty natomiast możemy podziwiać bezpośrednio po jego przeprowadzeniu i cieszyć się nimi przez około pół roku. Jeśli zmarszczki na naszej twarzy są głębokie może zajść konieczność przeprowadzenia dwóch lub trzech zabiegów, w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Wówczas stosuje się około 3 tygodniowe przerwy pomiędzy nimi.

Botoks na zmarszczki mimiczne

Z uwagi na to, że zmarszczki mimiczne powstają na poziomie mięśni botoks wydaje się być idealnym rozwiązaniem w celu ich skutecznego zwalczenia. I jest tak istotnie. Podanie toksyny botulinowej w odpowiednich miejscach spowoduje porażenie zakończeń nerwowych,  napięcie i wygładzenie mięśni i powierzchni skóry. Z zastosowaniem tego zabiegu bez kłopotu pozbędziemy się również głębokich zmarszczek. Iniekcja nie zajmuje wiele czasu i możemy „wyskoczyć’ na zabieg nawet w przerwie obiadowej. Jest bezbolesny, jednak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych warto wybrać doświadczonego lekarza i klinikę.

Co wybrać?

Jeśli nie jesteś pewna co może być najskuteczniejsze na Twoje zmarszczki umów się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. W czasie konsultacji będziesz mogła uzyskać szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania jakie się nasuną i wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada.