Lwia zmarszczka – likwidacja kwasem hialuronowym

Z biegiem czasu nasza skóra traci swoją sprężystość, nawilżenie oraz odpowiednie napięcie i przestaje opierać się wpływowi mimiki. Wśród zmarszczek, które mogą pojawić się niezależnie od wieku, znajduje się tzw. lwia zmarszczka. Przyjmuje ona formę pionowych bruzd umiejscowionych pomiędzy brwiami, które mogą pojawić się już u młodych osób. Zmarszczki te powstają w wyniku skurczenia się mięśnia marszczącego brwi w momencie wyrażania emocji poprzez marszczenie twarzy. Lwia zmarszczka sprawia, że twarz nabiera ponurego i zmęczonego wyrazu i naturalne jest, że poszukuje się odpowiedzi na to zagadnienie.

Lwia zmarszczka – likwidacja

Kwas hialuronowy i zalety stosowania go

Do jednych z najczęściej stosowanych i skutecznych sposobów na pozbycie się lwiej zmarszczki jest użycie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Stymuluje on produkcję włókien kolagenowych i chroni wszystkie jej elementy przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Dodatkowo stanowi on wspaniały środek nawilżający i pomaga zachować skórze elastyczność oraz sprężystość. Aplikacja tegoż kwasu ma na celu zatrzymanie, czy wręcz odwrócenie starzenia się jej.

Niewątpliwą zaletą stosowania kwasu hialuronowego jest to, że efekty widać praktycznie natychmiast i utrzymują się one od kilku- do kilkunastu miesięcy. Dodatkowo trwa on od 30 do 45 minut i satysfakcjonujący efekt można uzyskać nawet po 1 do 3 zabiegów.

Zabieg kwasem hialuronowym — na czym polega?

Zabieg mający na celu pozbycie się lwiej zmarszczki polega na odpowiednim wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod skórę. Może on przyjąć:

 • formę kilkukrotnego nakłucia skóry wzdłuż bruzdy;
 • formę wkłucia się w jedną stronę bruzdy za pomocą cieniutkiej kaniuli, po
 • czym rozprowadza się kwas liniowo w płaszczyznę skóry, a następnie rozprowadza się tak, aby odpowiednio wymodelować bruzdę.

Zabiegi kończy się masażem skóry dla upewnienia się o równomiernym rozprowadzeniu środka.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego?

Zabieg ten jest bezpieczny dla alergików, o ile nie są oni uczuleni konkretnie na sam kwas hialuronowy lub inny składnik preparatu. W każdym innym przypadku alergie nie są przeciwwskazaniem do stosowania go i nie zagraża on życiu i zdrowiu. Poniżej znajduje się wypis wszystkich czynników, które wykluczają możliwość zastosowania kwasu:

 • wspomniana już alergia na kwas hialuronowy;
 • ogniska zakażeń bakteryjnych na skórze;
 • infekcja wirusem opryszczki, która jest aktywna;
 • choroba autoimmunologiczna, która wynika z wywiadu;
 • wcześniejsze zabiegi, przy których użyto trwałych wypełniaczy na tym samym obszarze skóry;
 • skłonność do powstawania przerośniętych blizn;
 • bycie poniżej 18 roku życia;
 • ciąża lub karmienie piersią.

W każdym innym przypadku zabieg jest pozbawiony ryzyka i nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia go. Owo bezpieczeństwo wynika z faktu, że jak już wspomniano, kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. Jeżeli jednak nie chcecie podjąć się ostrzykiwania – polecam ten artykuł.

O czym należy pamiętać przed samym zabiegiem?

Przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego należy pamiętać, że trzeba być zdrowym i nie wolno na tydzień przed samym zabiegiem używać leków, które mogą zmniejszać krzepliwość krwi lub zawierają aspirynę. Dodatkowo osoby, które przyjmują leki na nawracającą opryszczkę powinny 2 dni szybciej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej.

Nie można zapominać, że sam zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego może zostać przeprowadzony jedynie przez lekarza, który posiada certyfikaty potwierdzające przebycie odpowiedniego szkolenia.