Makijaż permanentny – czemu warto go sobie zafundować?

Makijaż permanentny co to i jakie są jego rodzaje

Makijaż permanentny brwi, ale również makijaż permanentny oczu i makijaż permanentny ust jest bardzo dobrym sposobem na trwały makijaż. Dzięki takim zabiegom nie będziemy musiały długo stać przed lustrem, by wyjść. Makijaż permanentny daje nam piękne podkreślenie oczu oraz ust, dzięki czemu po nałożeniu jedynie fluidu oraz mascary będziemy wyglądały bardzo dobrze. Modny jest zwłaszcza makijaż permanentny brwi, który wykonuje się różnymi metodami.

Makijaż permanentny brwi – metody

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową i inne metody wypełnienia,w tym makijaż permanentny brwi metodą włoskową. Makijaż permanentny brwi wykonywany tą metodą jest podobny do makijażu permanentnego brwi metodą włoskową. Obie metody polegają na dokładaniu kolejno cienkich linii imitujących włoski. Dzięki tej metodzie brwi wyglądają wyjątkowo naturalnie. Jest to świetny sposób na wypełnienie w sposób subtelny brwi, które mają ubytki włosów. Metoda ta pozwala na wypełnienie brwi i podkreślenie ich w przypadku mniej problematycznych przypadków.Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania jest przeznaczony dla Pań, których brwi są prawie niewidoczne. Sprawia, że brwi wyglądają naturalnie. Przechodzące kolory dają efekt pudru na skórze i wrażenie trójwymiarowości. Dzięki temu brwi wyglądają jak prawdziwe, nawet jeśli klientka nie miała swoich brwi. Ta metoda często stosowana jest u Pań, które chcą uzyskać pełniejsze brwi przy braku włosków.

Makijaż permanentny ust

Jest trwały makijaż ust, który pozwala nie tylko na podkreślenie ust, ale także sprawia, że są one pełniejsze. Kosmetyczka najpierw nakłada kontur, a później wypełnia usta kolorem tak, by wyglądały bardzo naturalnie. Dopasowuje kolor do karnacji klientki, ale również jej urody, w tym kształtu ust. Kolor tak nałożony potrafi nawet powiększyć małe usta, co jest bardzo pozytywne.

Makijaż permanentny oczu

Polega on na nałożeniu niewielkiej kreski na górną powiekę. Dzięki temu zabiegowi oko powiększa się, a rzęsy wydają się bardziej gęste. To świetna metoda dla Pań z małymi oczami, które chcą podkreślić spojrzenie.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny jest świetnym sposobem na trwałe podkreślenie naszej urody. Trwałość tuszu to około 2-3 lat, a czasem nawet dłużej. Po tym czasie doradzana jest lekka korekta. Po samym zabiegu kolor może być bardzo widoczny, ale z czasem – po około tygodniu znacznie blednie. Warto wtedy przyjść na niewielką poprawkę. Makijaż permanentny może utrzymać się nawet przez cały czas, ponieważ wszystko zależy od miejsca zabiegowego, ale też od ilości barwnika jaki został wprowadzony.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny nie może być wykonywany, kiedy miejsce zabiegowe ma rany albo jest na nim wysypka, czy alergia.
Nie można go również wykonywać w ciąży i karmiąc piersią. Ważne jest, by wstrzymać się z zabiegiem, kiedy jesteśmy chore, albo niedawno wyrywałyśmy ząb.
Przed zabiegiem należy upewnić się, że nie mamy uczulenia na tusz, dlatego warto zrobić test wprowadzając niewielką ilość tuszu pod skórę i czekając,
czy nie pojawi się reakcja alergiczna.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl